A A A
Czytaj więcej...
Szanowni Państwo, informujemy, że są już dostępne wyniki II ETAPU REKRUTACJI na nowy rok szkolny 2024/2025
Listy przyjętych są wywieszone na tablicy przed wejściem głównym do placówki i  będą dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 20:00.
Czytaj więcej...

Wakacje 2024 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zaprasza na  zajęcia wakacyjne od 24 czerwca do 18 lipca oraz od 26 sierpnia do 30 sierpnia. Oferta zajęć skierowana jest do pozostających w mieście młodych sopocian i gwarantuje spędzenie wakacyjnego czasu w sposób rozwijający i twórczy.

Z zajęć mogą korzystać dzieci od lat 5 i młodzież szkolna.  Pierwszeństwo udziału w letnich zajęciach mają stali uczestnicy MDK, ale w miarę wolnych miejsc zapraszamy wszystkich, którzy zadeklarują wcześniej chęć skorzystania z naszej propozycji.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Wypełniony formularz zgłoszenia należy przesyłać w terminie od 6 do 19 czerwca na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Szczegółowe informacje dotyczące zajęć  oraz formularz zgłoszenia będą dostępne na stronie internetowej placówki w zakładce plan zajęć/plan wakacyjny od 6 czerwca.
Ilość miejsc ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie zajęć wakacyjnych proponujemy:

zajęcia plastyczne oraz plastyczne z elementami arteterapii, malarstwa i rysunku, teatralne, poprawnej wymowy, wokalne, gry na instrumentach,  baletowe, rytmikę i zajęcia taneczne, warsztaty wokalno-taneczne „Melodia w ruchu”- wakacyjne zabawy muzyczne i wakacyjne tańce i hulańce, a także zajęcia sportowe jak gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz karate.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej...

13 maja 2024 Młodzieżowy Dom Kultury rozpoczyna na II etap rekrutacji na ostatnie wolne miejsca, na nowy rok szkolny 2024/25.
Do 31 maja 2024 można składać wnioski o przyjęcie do pracowni plastycznych, zespołu wokalnego, musicalu śpiewu i tańca, baletu, rytmiki, clip dance, odyseji umysłu oraz szachów.

Serdecznie zapraszamy również młodzież z sopockich szkół ponadpodstawowych do naszych nowych pracowni, które powstały z myślą o licealistach:

PRACOWNIA FILMU I KOMIKSU( zajęcia z kolejnych etapów pracy nad opowieścią filmową i komiksową), TEATR DLA LICEALISTÓW, ŚPIEW i TANIEC MUSICALOWY, SZACHY oraz MALARSTWO i RYSUNEK.

Niezbędne informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej www.mdk.sopot.pl.

Nasza placówka jest miejscem, w którym znajdziecie świetnie wyposażone pracownie oraz prowadzących- praktyków sztuki, czynnych artystów, którzy bez zbędnego dydaktyzmu wprowadzą was w świat sztuki. Jesteśmy otwarci na indywidualizm i eksperymenty artystyczne, a efekty naszej pracy prezentujemy na scenach teatrów Atelier i Wybrzeże, na wernisażach sopockich instytucjach kultury oraz podczas sopockich wydarzeń kulturalnych.
ZAPRASZAMY do MDK-u!

WNIOSKI PRZESYŁAMY TYLKO NA WOLNE MIEJCA W PRACOWNIACH:
- Pracownia plastyczna - p. Marta Duda
- Plastyczne poniedziałki - Bogna Pniewska
- Rytmika, balet - Jarosław Rzepiak
- CLIP DANCE - Jarosław Rzepiak
- Szachy - Artur Toeplitz
- Malarstwo i rysunek - Jagna Mackieiwcz - Bikovska
- BIG BAND - Szymon Kowalik
- Zespół jazzowy - Filip Żółtowski
- Śpiew musicalowy - Martyna Michalak
- Taniec musicalowy - Martyna Michalak
- Teatr dla licealistów - Magdalena Rytlewska
- Odyseja umysłów - Magdalena Rytlewska
- Film i Komiks - Piotr Szulc
- Teatr - Jacek Panek
- Zespół wokalny - Marlena Lepa

wniosek do pobrania z zakładki O nas/ Rekrutacja 

Czytaj więcej...
Szanowni Państwo, informujemy, że są już dostępne wyniki I ETAPU REKRUTACJI na nowy rok szkolny 2024/2025
Listy przyjętych są wywieszone na tablicy przed wejściem głównym do placówki i  będą dostępne w godz. 08:00 - 20:00.
Czytaj więcej...
Szanowni Państwo chcielibyśmy zaprosić młodzież 14+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach  z tworzenia scenariuszy do filmów, komiksów i gier miejskich.
Warsztaty odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie w dniach 9 maja 2024 w g. 17:00 - 20:00 oraz 16 maja 2024 w g. 17:00 - 20:00
poprowadzi je pan Piotr Szulc.

Na warsztatach – pod czujnym okiem pana Piotra - uczestnicy wybiorą się w podróż po wszystkich etapach i przystankach istotnych w konstruowaniu sprawnej i profesjonalnej opowieści fabularnej. Warsztaty zostaną przeprowadzone w oparciu o trzy media – filmowe, komiksowe, growe. Wydarzenie będzie okazją do tego, by uczestnicy w praktyce mogli przekonać się, na czym polega praca nad scenariuszem filmowych, a na czym – nad komiksowym czy growym.

Co więcej, każde z zadań warsztatowych będzie dotyczyło jakiegoś aspektu Sopotu: historii, kultury, zabudowy itp. Wraz z uczestnikami będziemy uczyć się, jak zbudować dramatyczną scenę dialogową, wiarygodną sylwetkę psychologiczna bohatera czy grywalną detektywistyczną zagadkę, umieszczając miejsce akcji w którejś z sopockich lokacji, nawiązując do jakiegoś ważnego w historii Sopotu wydarzenia lub ważnej dla tego miasta postaci.

Czy warsztaty coś kosztują?

Warsztaty są całkowicie darmowe.

Miejsce i termin:

Cykl warsztatów odbędzie się w przestrzeni Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie: Aleja Niepodległości 763 (centrum Sopotu niedaleko stacji kolejowej).

Dwa pierwsze spotkania z sześciu zaplanowanych odbędą się 9 i 16 maja (czwartki) w godzinach 17.00 – 20.00 (3 godziny na pojedyncze spotkanie).

Zapisy na warsztaty:

Na warsztaty zapisać się można pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zapisie wystarczy informacja o tym, że chce się wziąć udział w warsztatach.

Na warsztaty można także przyjść w wyznaczonym terminie bez zapisywania się drogą mailową. Zachęcam jednak do zapisu – dzięki temu będę mógł przekazać ewentualne informacje dodatkowe.

Dla kogo są warsztaty?

Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych począwszy od 14 roku życia bez limitu górnego. Na warsztatach będą mile widziani początkujący lub doświadczeni twórcy, jak i osoby nie zajmujące się pracą twórczą, a chcące jedynie rozerwać się przy wspólnej pracy nad opowieścią.

Czy każde ze spotkań będzie posiadało niezależny program, czy też będzie to całościowy kurs?

W miarę kolejnych spotkań będziemy krok po kroku przerabiali rozwijanie opowieści filmowej, komiksowej, growej. Jednocześnie poszczególne spotkania zostaną tak skonstruowane, że osoby, które zdecydują się dołączyć wyłącznie w wybranych dniach, także powinny odnaleźć się w programie.  

Czy na warsztaty trzeba coś przynieść?

Wszystkie materiały i narzędzia będą już czekały na miejscu.

Czy trzeba być na wszystkich spotkaniach?

Można przyjść wyłącznie na pojedyncze spotkanie. Co więcej, na spotkanie można przyjść nawet po godzinie od jego rozpoczęcia i wyjść przed czasem.

Prowadzący warsztaty

Piotr Szulc, ur. 1983, prowadzi zajęcia scenariopisarskie oraz pisze scenariusze do filmów fabularnych i edukacyjnych, seriali, spotów reklamowych, komiksów, gier miejskich, narzędzi multimedialnych.

 Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu; projekt realizowany we współpracy z MDK Sopot
Partnerem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie.

Czytaj więcej...
Szanowni Państwo od dnia 3 kwietnia do 19 kwietnia 2024 w naszej placówce rusza I etap rekrutacji  TYLKO do pracowni wymienionych poniżej:

- Plastyka dla najmłodszych (E. Dawidowska) -  15 wolnych miejsc
- Plastyka (M. Duda) - 15 wolnych miejsc
- Plastyczne poniedziałki (B. Pniewska) - 25 wolnych miejsc
- Malarstwo i Rysunek (J. Mackiewicz-Bikovska) - 11 wolnych miejsc
- Joga dla dzieci (Z. Bagińska-Stefanik) - 10 wolnych miejsc
- Basen (I. Leszczyński) - 10 wolnych miejsc
- Basen (P. Bagiński) - 20 wolnych miejsc
- Poprawna wymowa (J. Rybińska) - 5 wolnych miejsc
- Balet (J. Rzepiak) - 20 wolnych miejsc
- Rytmika (J. Rzepiak) - 20 wolnych miejsc
- Clip dance (J. Rzepiak) - 20 wolnych miejsc
- Taniec współczesny (N. Szafrankiewicz) - 20 wolnych miejsc
- Gitara (R. Szymaszek) - 2 wolne miejsca
- Ukulele (R. Szymaszek) - 3 wolne miejsca
- Ukulele (J. Skuza) - 15 wolnych miejsc
- Pianino (M. Witek) - 2 wolne miejsca
- Trąbka (F. Żółtowski) - 4 wolne miejsca
- Zespół jazzowy (F. Żółtowski) - 7 wolne miejsca
- Saksofon (Sz. Kowalik) - 3 wolne miejsca
- Big Band (Sz. Kowalik) - 5 wolnych miejsc
- Teatr (J. Panek) - 15 wolnych miejsc
- Teatr ruchu (J. Panek) - 15 wolnych miejsc
- Perkusja (R. Ślefarski) - 15 wolnych miejsc
- Wokal (M. Lepa) - 4 wolne miejsca
- Zespół wokalny (M. Lepa) - 10 wolnych miejsc
Szachy (A. Toeplitz) - 48 wolnych miejsc
- Karate ( M. Erdmańczyk-Kazimieruk) - 15 wolnych miejsc


NOWOŚCI:
- Taniec musicalowy (M. Michalak) - 50 wolnych miejsc
- Śpiew musicalowy (M. Michalak) - 30 wolnych miejsc
- Teatr dla licealistów (M.Rylewska) - 15 wolnych miejsc
- Odyseja umysłów (M.Rytlewska) - 20 wolnych miejsc

Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
Czytaj więcej...
ODYSEJA UMYSŁU - Od września 2024 roku rozpoczynamy zajęcia w  Odysei Umysłu w dwóch kategoriach wiekowych. 

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe." Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu
Zapisy ruszają 3 kwietnia 2024

I grupa - uczniowie III-V klasy Szkoły Podstawowej (max. 10 osób)

II grupa - uczniowie VI-VIII klasy Szkoły Podstawowej (max. 10 osób)

Prowadząca: Magdalena Rytlewska

Świat zmienia się coraz szybciej… Nowej wiedzy przybywa bez przerwy. Nie da się już wszystkiego nauczyć na pamięć – zaś to, co jeszcze niedawno wydawało się pewne, już wkrótce może okazać się nieaktualne. Postęp naukowo-techniczny ma niespotykane dotąd tempo, a społeczeństwo jutra będzie inne niż współczesne. Dlatego nie da się do końca przewidzieć problemów, jakie niebawem będą musieli rozwiązywać ci, którzy obecnie chodzą do szkoły…

Jak dzisiejsi uczniowie poradzą sobie za kilka-kilkanaście lat? Wiele zależy od tego, jak teraz wygląda ich edukacja!

Jeśli młodzi ludzie przekonają się, że osobisty sukces fajniej i prościej osiągnąć w grupie – będą chcieli i umieli współdziałać z innymi. Jeśli zrozumieją, że jedno zadanie można rozwiązać na różne sposoby – uświadomią sobie, że każdy problem to wyzwanie, a nie przeszkoda. Jeśli nauczą się robić praktyczny użytek z własnej wyobraźni – będzie im łatwiej pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją i korzystać z technologii, które dopiero zostaną wynalezione.

Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów i kreatywne myślenie to kompetencje kluczowe w XXI wieku… i umiejętności, które można rozwinąć.

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Naszym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczymy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów. Jesteśmy przekonani, że w dzisiejszych czasach warto kształcić inicjatorów, nie imitatorów; ryzykantów, nie replikantów; pomysłodawców, nie podwykonawców.

Na przełomie marca/kwietnia 2025 roku drużyny biorą udział w finale Odysei Umysłu, podczas którego mogą zmierzyć się z dziećmi z całej Polski, a w kolejnym etapie - Świata.


ZAJĘCIA TEATRALNE dla uczniów szkół ponadpodstawowych od września 2024 zapisy już 3 kwietnia 2024
Serdecznie zapraszam uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztaty teatralne, podczas których popracujemy nad dykcją, wyrażaniem emocji na scenie i ruchem scenicznym. Nauczę Was, jak zwalczać tremę. Jak bezpiecznie wejść w rolę i z niej wyjść. Jak być wiarygodnym i przykuwać uwagę. Zainteresowanym pomogę przygotować się do egzaminu na wydział aktorski. A to wszystko podczas pracy nad spektaklem, który będzie ukoronowaniem pracy semestralnej.
Zajęcia prowadzi: Magdalena Rytlewska