A A A

NOWOŚĆ OD WRZEŚNIA 2024:
PRACOWNIA ŚPIEWU MUSICALOWEGO - podział na grupy
MELODY MINIS - I gr. 6-9 lat
Dla najmłodszych uczestników skupimy się na rozwijaniu podstawowych umiejętności wokalnych poprzez prostą naukę melodii i rytmiki. Zajęcia będą obejmować zabawy wokalne, naukę prostych piosenek z musicali dostosowanych do ich wieku oraz podstawy techniki oddechowej. Uczestnicy będą zachęcani do śpiewania w grupie, co rozwijać będzie ich umiejętności harmonizacyjne.
HARMONY TWEENS - II gr. 10-13 lat
W tej grupie skoncentrujemy się na rozwijaniu umiejętności wokalnych, w tym nauki harmonii, dynamiki głosu i techniki śpiewu. Uczestnicy będą pracować nad piosenkami z musicali, które wymagają pewnego stopnia zaawansowania technicznego. Zajęcia będą obejmować także interpretację tekstu i budowanie ekspresji wokalnej.
BRODWAY VOCALS ENSEMBLE - III gr. 13 lat wzwyż
Dla starszych uczestników skupimy się na zaawansowanej technice wokalnej, rozwijaniu wyrazu scenicznego poprzez śpiew oraz interpretację tekstów piosenek. Zajęcia będą obejmować pracę nad głębszym zrozumieniem emocji i historii zawartych w piosenkach z musicali. Uczestnicy tej grupy będą także zachęcani do eksperymentowania z różnymi stylami wokalnymi, aby rozwijać swój własny, indywidualny głos.
Nauczyciel prowadzący: Martyna MichalakNauka gry na ukulele
Choć jest małym instrumentem, kryje w sobie wiele możliwości. Ukulele dzięki swoim małym gabarytom, pozwoli Ci zabrać swój ulubiony instrument w każde miejsce.
Nauka gry na nim, to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z muzyką. Poprzez świetną zabawę w rytm największych przebojów i aktualnych hitów nauczysz się grać na tym wyjątkowym instrumencie. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych. Dzieci najmłodsze (klasy 1-3), dzieci starsze (klasy 4-8) oraz młodzież (szkoły średnie). Zapewniamy instrumenty do nauki. Nauczyciel prowadzący: Justyna Skuza (środy) , Ryszard Szymszek (poniedziałek)


Zespół jazzowy - energia, wolność, improwizacja. Jazowy zespół muzyczny grający różnorodny repertuar, zarówno swingowy jak i popowy. Zapraszamy każdego muzyka, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. W ramach zespołu prowadzimy lekcje improwizacji jazzowej.
Zajęcia dla młodzieży od 12 roku życia. Nauczyciel prowadzący: Filip Żółtowski
Śpiew
Pracownia śpiewu i emisji głosu, czyli jak śpiewać i mówić dobrze i świadomie. Poprzez zróżnicowany repertuar i ćwiczenia, pracujemy nad techniką wokalną- by śpiew był ładny a zarazem niemęczący. Nauczymy się jak śpiewać i mówić dobrze, wyraźnie, emocjonalnie, po prostu radośnie, jak panować nad stresem, jak dbać o niepowtarzalny instrument jakim jest głos człowieka, by bycie na scenie było już tylko przyjemnością.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży od lat 10. Nauczyciel prowadzący: Jagoda MielewczykWokal

Pracownia wokalna, to miejsce dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swój talent i pasję śpiewania. Uczymy emisji głosu, oddechu, dykcji, rozwijamy wrażliwość i ekspresję wykonawczą, pokazujemy jak być świadomym wykonawcą na scenie, uczymy wszystkiego, co decyduje o umiejętnościach młodego wokalisty. Uczestnicy naszych zajęć poznają różnorodny repertuar, w atrakcyjny sposób spędzają czas, nawiązują nowe przyjaźnie. Zajęcia dla dzieci i młodzieży od lat 10. Nauczyciel prowadzący: Marlena Lepa.

Zespół Wokalny
Zajęcia dla dzieci i młodzieży od 10 lat. Nauczyciel prowadzący : Marlena Lepa.
Zespoły Wokalne "MUSZELKI", "ENCANTO"

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z piosenką zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie do  dziecięcego zespołu  wokalnego  „MUSZELKI”. W zespole śpiewać będą dzieci z sopockich szkół i przedszkoli. W cotygodniowych spotkaniach mali wokaliści przygotowywać będą repertuar znanych i lubianych piosenek, kształcić swój słuch, technikę śpiewu, emisję głosu oraz ruch sceniczny. Dzieci bawiąc się piosenką  jednocześnie rozwijają swój potencjał i odkrywają nowe pasje. Od 5 lat. Nauczyciel prowadzący: Jagoda Mielewczyk.


Teatr z Piosenką

Podczas cotygodniowych spotkań będziemy wyrażać nasze emocje za pomocą zabawy, tańca, śpiewu, ruchu, recytacji, mimiki czy dramatyzacji. Oprócz tego nauczymy się wielu wierszy i fragmentów prozy, wystawimy mniejsze lub większe spektakle, będziemy współpracować w grupie i rozwijać swoje kompetencje społeczne. Na rozwój naszej wyobraźni wpłynie poszukiwanie nowych rozwiązań scenograficznych i projektowanie kostiumów. Poczujemy, że kreujemy naszą teatralną rzeczywistość i staniemy się twórcami czegoś nowego. Rozwiniemy nasze zdolności muzyczne i aktorskie, wykonując rozmaite zadania i stawiając czoła wyzwaniom sztuki. Realizacja programu zajęć pozwoli nam na kształtowanie pamięci, uwagi, rozwój logicznego myślenia i poszerzanie słownictwa. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat. Nauczyciel prowadzący: Jagoda Mielewczyk.


Nauka gry na pianinie i flecie
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 lat  (pianino) oraz młodzieży (pianino, flet). Nauczyciel prowadzący: Małgorzata witek.
Wskazane jest posiadanie własnego instrumentu. Nauczając gry na instrumencie trzeba mieć na uwadze przede wszystkim wiek dziecka, jego możliwości wynikające z racji wieku, a także możliwości muzyczne jak poczuciem rytmu, słuch, pamięć muzyczna, oraz koncentracja i osobista dyscyplina.Nauka gry na gitarze
Pracownia prowadzi zajęcia dla dzieci od 11 roku życia i młodzieży. Nauczyciel prowadzący: Ryszard Szymaszek. Konieczne jest posiadanie własnego instrumentu. Szeroki repertuar proponowany uczestnikom do przerabiania na zajęciach dostosowany jest do wieku, umiejętności i indywidualnej percepcji uczestników.Pracownie instrumentalne:

  • nauka gry na perkusji. Zajęcia od lat 7, nauczyciel prowadzący : Roman Ślefarski.
  • nauka gry na instrumentach dętych blaszanych. Zajęcia od lat 12, nauczyciel prowadzący: Filip Żółtowski.
  • nauka gry na instrumentach dętych drewnianych. Zajęcia od lat 12, nauczyciel prowadzący: Szymon Kowalik.
  BIG BAND-zespół instrumentalny
 Nauczyciel prowadzący: Szymon Kowalik. To wspaniała przygoda grać na dętym instrumencie. Nasz Brass Band oferuje instruktorów uczących na instrumentach dętych blaszanych, drewnianych oraz perkusyjnych - gdzie pod okiem profesjonalnych muzyków z doświadczeniem koncertowym i studyjnym, w pełni wyposażonej sali prób wykonacie znane polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, filmowej i popularnej. Nabór do zespołu od 12 roku życia.Na wszystkich zajęciach obowiązują zasady bezpieczeństwa określone przez prowadzących.