A A A

NOWOŚĆ OD WRZEŚNIA 2024:
PRACOWNIA TAŃCA MUSICALOWEGO - podział na grupy
MINI MUSICAL - I gr 6-9 lat
Dla najmłodszych uczestników skupimy się na budowaniu podstawowych umiejętności tanecznych i rozwijaniu poczucia rytmu. Zajęcia będą pełne zabawnych i energetycznych ćwiczeń, które pomogą dzieciom zrozumieć podstawowe kroki taneczne związane z tańcem musicalowym. Poprzez prostą choreografię do popularnych piosenek z musicali, dzieci nauczą się koordynacji ruchowej i podstawowej ekspresji scenicznej.
BRODWAY BEATS TWEEN - II gr. 10-13 lat
W tej grupie skoncentrujemy się na rozwijaniu umiejętności technicznych w tańcu musicalowym. Uczestnicy będą uczestniczyć w bardziej zaawansowanych ćwiczeniach, które obejmą elementy baletu, jazzu i innych stylów tanecznych charakterystycznych dla musicalu. Choreografie będą bardziej rozbudowane, a uczestnicy będą także rozwijać zdolności interpretacyjne poprzez ekspresję mimiczną i zrozumienie historii, którą opowiada taniec.
STARSTEPS SENIOR - III gr 13 lat wzwyż
D
la starszych uczestników skupimy się na doskonaleniu zaawansowanych technik tanecznych oraz na rozwijaniu ich indywidualnego stylu scenicznego. Zajęcia będą obejmować bardziej złożone sekwencje taneczne, elementy akrobatyczne, a także prace nad interpretacją tekstu za pomocą ruchu scenicznego. Uczestnicy tej grupy będą również zachęcani do eksperymentowania z własnymi pomysłami na choreografię oraz do wyrażania siebie poprzez taniec.
Nauczyciel prowadzący: Martyna Michalak


Joga dla dzieci

zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem jogi, w formie zabawy
od
5 lat ( 2 grupy wiekowe)
nauczyciel prowadzący: Zosia Bagińska- Stefanik

Balet
Podstawy nauki tańca klasycznego, kształtujące nawyk prawidłowej  właściwej postawy ciała oraz estetykę ruchu. Przygotowanie  mini etiud taneczno-baletowe.

od 5 do 8 lat.
nauczyciel prowadzący :Jarosław Rzepiak


Taniec Współczesny
Na zajęciach dzieci i młodzież poznaje różne style taneczne, i przede wszystkim uczy się wyrażania emocji i uczuć podczas tańca. Uczy się improwizacji ruchu, rozwija plastykę ciała i ekspresję. Zajęcia dla dzieci od lat 9, nauczyciel prowadzący : Jarosław Rzepiak


CLIP DANCE
Pracownia tańca teledyskowego, wykorzystująca obecne trendy muzyczne.  Na zajęciach nauczymy się tworzyć choreografie, które są charakterystyczne dla znanych teledysków. Zajęcia rozwijające koordynację ruchową i pamięć ruchowo-taneczną oraz kreatywność i zdolności artystyczne.
Zajęcia dla dzieci od lat 9, nauczyciel prowadzący: Jarosław Rzepiak.Rytmika
Zajęcia dla 5 i 6-latków łączące zajęcia taneczne- baletowe z elementami muzycznymi. W programie pracowni zaplanowane są zabawy przy muzyce, ćwiczenia rytmiczne, tańce, proste układy choreograficzne. Lekcje rytmiki rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się. Nauczyciel prowadzący: Jarosław Rzepiak.


Gimnastyka artystyczna
Zajęcia łączące elementy tańca, gimnastyki sportowej, akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Na zajęciach uczyć się będziemy min. szpagatów, mostka, stania na rękach,  wszelkiego rodzaju przerzutów i przewrotów gimnastycznych, wszystkie elementy będziemy łączyć w całość tworząc choreografię do muzyki. Zajęcia skierowane są przede wszystkim dla dziewcząt, wyrobią poczucie piękna, estetyki i wrażliwości na muzykę.

Zajęcia od 5 lat,  różne grupy zaawansowania, nauczyciel prowadzący: Svitlana Vysotska.

Taniec współczesny
Na zajęcia do Pracowni  Tańca zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą brać udział  w pracach nad małymi i większymi etiudami tanecznymi oraz mini spektaklami młodzieżowego teatru tańca. Na uczestników zajęć czeka przede wszystkim duża dawka tańca i pracy z muzyką, a poza tym wprowadzimy kilka elementów pracy aktorskiej i improwizacji.

1 Grupy I  :  6- 10 lat - Grupa dedykowana najmłodszym dzieciom. Zajęcia mają za zadanie łączyć naukę tańca z zabawą.

2 Grupa II : 11- 14 lat - Grupa dedykowana starszym dzieciom, mającym już doświadczenie z dowolnymi technikami tanecznymi. Na zajęciach dzieci poszerzą swój słownik kroków i figur tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego.

3 Grupa III : 15 lat wzwyż - Grupa dedykowana najstarszym uczestnikom. Na zajęciach wykorzystywane będą różne techniki taneczne, ćwiczenia improwizacyjne, trening rozciągający. Wprowadzone zostaną elementy partnerowania oraz przygotowanie do występów w partiach solowych.

Zajęcia wprowadzające dzieci w magiczny świat tańca, uczą wdzięku i gracji, rozwijają prawidłową postawę ciała. Nauczyciel prowadzący: Natalia Szafrankiewicz.


Na wszystkich zajęciach obowiązują zasady bezpieczeństwa określone przez prowadzących.