• pracownia_tanecyne4
  • pracownia_tanecyne5
  • pracownia_tanecyne6
  • pracownia_tanecyne7
  • pracownia_tanecyne3
  • pracownia_tanecyne1
  • pracownia_tanecyne2
  • pracownia_tanecyne8

Balet z rytmiką dla najmłodszych

Zajęcia dla 5 i 6-latków łączące zajęcia taneczne- baletowe z elementami muzycznymi. W programie pracowni zaplanowane są zabawy przy muzyce, ćwiczenia rytmiczne, tańce, proste układy choreograficzne i nauka piosenek.
Lekcje baletu i rytmiki rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.


Formy taneczno-ruchowe

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia z form taneczno–ruchowych i gimnastyki. Zajęcia pozwolą wykształcić i rozwijać rytmiczność, poczucie świadomości własnego ciała, poczucie równowagi, poprawią i wykształca estetykę ruchu i podniosą wiarę w siebie.
Zajęcia prowadzone są w różnorodnej formie, z użyciem ciekawych pomocy dydaktycznych, które służą rozwijaniu i poprawy cech motorycznych dzieci i młodzieży. Poza  formami taneczno-ruchowymi zajęcia wzbogacane są ogólnorozwojowa gimnastyką.

Gimnastyka artystyczna

Zajęcia łączące elementy tańca, gimnastyki sportowej, akrobatyki i gimnastyki artystycznej. Na zajęciach uczyć się będziemy min. szpagatów, mostka, stania na rękach,  wszelkiego rodzaju przerzutów i przewrotów gimnastycznych, wszystkie elementy będziemy łączyć w całość tworząc choreografię do muzyki. Zajęcia skierowane są przede wszystkim dla dziewcząt, wyrobią poczucie piękna, estetyki i wrażliwości na muzykę.

Taniec współczesny

Na zajęcia do Pracowni  Tańca zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą brać udział  w pracach nad małymi i większymi etiudami tanecznymi oraz mini spektaklami młodzieżowego teatru tańca. Na uczestników zajęć czeka przede wszystkim duża dawka tańca i pracy z muzyką, a poza tym wprowadzimy kilka elementów pracy aktorskiej i improwizacji.

1 Grupy I i II :  6- 10 lat - Grupa dedykowana najmłodszym dzieciom. Zajęcia mają za zadanie łączyć naukę tańca z zabawą.

2 Grupa III : 11- 14 lat - Grupa dedykowana starszym dzieciom, mającym już doświadczenie z dowolnymi technikami tanecznymi. Na zajęciach dzieci poszerzą swój słownik kroków i figur tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego.

3 Grupa IV : 15 lat wzwyż - Grupa dedykowana najstarszym uczestnikom. Na zajęciach wykorzystywane będą różne techniki taneczne, ćwiczenia improwizacyjne, trening rozciągający. Wprowadzone zostaną elementy partnerowania oraz przygotowanie do występów w partiach solowych.

Grupa  Baletowa-  zajęcia baletowe dla najmłodszych od 5 lat, grupa naborowa poznająca podstawowe ćwiczenia tańca klasycznego.Zajęcia wprowadzające dzieci w magiczny świat tańca, uczą wdzięku i gracji, rozwijają prawidłową postawę ciała.Joga dla dzieci

Zajęcia Joga dla dzieci opierają się na zabawie. Nazwy poszczególnych pozycji w jodze, które nawiązują do świata roślin i zwierząt pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a same ćwiczenia stają się dynamiczną, radosną i pożyteczną zabawą, która pomaga dzieciom lepiej poczuć się w swoim ciele. Regularne wykonywanie asan kształtuje u dzieci nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała, zwiększa ogólną sprawność, przede wszystkim siłę, elastyczność i równowagę.
Zajęcia startują od 3 września 2018.

Na wszystkich zajęciach obowiązują zasady bezpieczeństwa określone przez prowadzących.